Jdi na obsah Jdi na menu
 


Audio-video kurzy na internetu

2. 9. 2010

Pro všechny úrovně

Kurz francouzštiny (Výuka Lidé.cz)
Kurz francouzštiny LANGMaster zdarma pro tři úrovně: začátečníci, středně pokročilí a pokročilí. Interaktivní cvičení, testy, poslechy. Je možno se zaregistrovat, což umožňuje navíc zkusit test na zjištění úrovně a ukládat výsledky studia. Stručné výklady v češtině. Možné využít jako samostatný kurz či doplněk k jakékoli učebnici.


Pro začátečníky a mírně pokročilé

French Steps (BBC)
Pro začátečníky - kurz s poslechem jednoduchých dialogů cizince ve Francii a řadou cvičení - na slovíčka, doplňování vět a krátkých dialogů (jazyk webu : angličtina).

Talk French (BBC)
Pro začátečníky - videokurz s jednoduchými situacemi : Pozdravy. Představování. Odkud jste. Rodina. Kde bydlíte a pracujete. Jídlo a pití. Ptát se na cestu. Nákupy. Volný čas. Každé téma obsahuje několik krátkých videosekvencí s přepisem textu a překladem a jedno interaktivní cvičení (jazyk webu : angličtina).

The French Experience (BBC)
Videokurz francouzštiny pro mírně pokročilé - základní komunikativní situace (video, poslech, text) : A toute vitesse, Hôtels et campings, Bon appétit, Faire des achats, Forme et santé, Intérieurs, Voyages, Culture, Plaire et Séduire, Au travail. Ke každému tématu je přiložen seznam klíčových slovíček a frází s překladem do angličtiny (jazyk webu : angličtina).

Français interactif (University of Texas at Austin)
Kompletní kurz francouzštiny pro začátečníky v 14 lekcích. Každá je zaměřena na určité téma (pozdravy, volný čas, město, jídlo, svátky, bydlení ...) a obsahuje úvodní video, slovíčka, nácvik výslovnosti, výklad mluvnice se souborem cvičení a bohatý videomateriál komunikativních situací - výborné pro nácvik porozumění a pro upevnění jazykových jevů (pozor : videa se načítají dlouho). Ke každé lekci je připojen také „Cahier“ v PDF, obsahující všechny jazykové jevy lekce a mnoho dalších cvičení (jazyk webu : angličtina).

 

Pro středně pokročilé

The French Experience 2 (BBC)
Videokurz francouzštiny pro středně pokročilé - navazuje na kurz The French Experience. základní komunikativní situace (video, poslech, text) : Identités, Régler des problèmes, Gastronomies, Formation et travail, Fêtes et souvenirs. Ke každému tématu je přiložen seznam klíčových slovíček a frází s překladem do angličtiny (jazyk webu : angličtina).

Ma France (BBC)
Vynikající soubor 24 krátkých filmů (3-5 min.) seřazených podle témat, které lze sledovat bez titulků nebo s francouzskými / anglickými titulky. Ke každému tématu je připojeno několik cvičení a her, dále i seznam slovíček a vysvětlení gramatiky. Navíc pak kurz obsahuje sérii dalších situací ve formě podcastu.
Videa byla natočena v Alpách, v Lyonu a v kraji Provence a nabízejí skutečně autentickou francouzštinu, s pedagogickou pomocí, jakož i náhled do života ve Francii. Velmi příjemná forma zdokonalení se v jazyce a seznámení s reáliem země (jazyk webu : angličtina).

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář